tel 605 517 309

w godz:     16.00-19.00

Smaller Default Larger

Dane osobowe - przekazywanie ich serwisom internetowym

Żyjemy w takich czasach, że standardem życiowym jest sprawdzanie przynajmniej raz dziennie swojej poczty. Przeróżne rzeczy przychodzą na nią. Na moją przychodzą oferty z banków, sklepów, korespondencja od znajomych, zaproszenia do gierek od bukmacherów itp.

 

W zasadzie pomimo tak zróżnicowanej korespondencji wszystko lądowało w koszu, z wyjątkiem tego, co pochodziło bezpośrednio od moich znajomych ewentualnie to, co naprawdę było warte uwagi. Od wielu lat ta niepożądana korespondencja nie robiła na mnie jakiegokolwiek wrażenia. I trwało to tak do pewnego dnia, w którym otworzyłem swoją pocztę i zobaczyłem uśmiechniętą twarz moje koleżanki ze studiów wraz z zaproszeniem abym się zarejestrował do portalu, w którym ona założyła swoje konto. I nic dziwnego w tym by nie było, gdyby nie fakt, że za sobą nie przepadaliśmy. Przez następne kilka dni zastanawiałem się, skąd ta serdeczność?. Długo nie potrafiłem sobie odpowiedzieć na to pytanie, nawet w mojej głowie zaświtał pomysł zadzwonienia do niej i zapytania się o to. To była ciężka potyczka z samym sobą.

Jednakże los okazał się dla mnie łaskawy i w niedługim czasie uzyskałem odpowiedź, dlaczego. Było to w dniu, kiedy kolejny raz logowałem się na mój ulubiony portal społecznościowy. Administrator zażądał zaakceptowania kilku warunków, jednym z nich było wyrażenie zgody na nieodpłatne przetwarzanie i wykorzystanie przez spółkę „Xyz Www Sp. z o.o.”, z siedzibą we Wilkowejach, przy ul. Wykorzystać Cię 24 (dalej również: „Spółka”) mojego zdjęcia głównego (w tym wizerunku) umieszczonego w ramach portalu prowadzonego pod adresem najlepiejjakmożesz.pl (dalej również: „Serwis”) wraz z imieniem, nazwiskiem lub pseudonimem w celu umożliwienia prawidłowego i pełnego funkcjonowania świadczonych przez Spółkę usług lub funkcjonalności, jak również w celach reklamowych Spółki i jej kontrahentów, w ramach Serwisu lub poza Serwisem, w szczególności realizując cel społecznościowy.

Z punktu mojej wiedzy prawniczej taka zgoda uprawnia beneficjenta do praktycznie nieograniczonej możliwości wykorzystania moich danych i wizerunku. Do misterów nie należę, więc w reklamie furory nie zrobię, ale zadaję sobie jedno pytanie, ile czasu będę potrzebował na to, abym w przyszłości spotkał się z wizerunkiem którejś mojej znajomej na paczce prezerwatyw lub innym gadżecie w ramach celu społecznościowego - kochajmy się!

Prawnicy

Specjalizuję się w takich dziedzinach prawa jak prawo cywilne, rodzinne, pracy i gospodarcze

Wyszukaj Prawnika